444 Evde Sağlık Hizmetleri
06 Şubat 2019

Evde Sağlık hizmeti nedir? Kimler faydalanabilir? 

Yatağa tam bağımlı olan yatalak hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında karşılanabilmesi için evde sağlık birimi hizmetinizdedir. Bu hastalar, kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan hastalardır. (Alzheimer, Felç, Demans…). Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar evde bakım hizmetinden yararlanamamaktadır. Evde sağlık birimin görevi hastaya teşhis koymak değil daha önce uzman doktor tarafından konulmuş tanı ve tedaviye uygun hizmet vermektir.

Evde sağlık hizmeti talebinde bulunan hasta yakınlarını hastaları için  444 38 33 (Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri) numaralı telefona yönlendiriyoruz  veya  kurum telefonuna yapılan başvuruları kabul ediyoruz. Koordinasyon merkezine kaydı düşen hastalara geri dönüş yapılıp  randevu veriliyor. İlk önce hastanın evde sağlık hizmeti alması uygun mu diye muayene  ekibi hastayı ziyaret ediyor. Hastanın esh alması uygunsa , başvuru formu , bilgilendirilmiş onam formu,hasta değerlendirme ve takip formu, hasta ve ailesi eğitim formu ve tedavi planı formu  dolduruluyor  o an yapılması gereken işlemleri yapılıyor ve daha sonrası için iletişim bilgimiz verilerek hasta takibe alınıyor.

İletişim için 0212 467 70 73  nolu telefonumuz  verilerek  bundan sonraki hizmet taleplerinin bizim tarafımızdan yapılacağının bilgisini veriyoruz.

İşleyişimiz bu şekilde olup hastanın hizmet sonuçlandırılıncaya kadar takibimiz devam etmektedir.